PİŞİRME TEKNİKLERİ

  

 
  IZGARA KUŞKONMAZ

 

 
Kuşkonmazları yıkayın ve alt set kısmından en fazla 4 cm kesip atın. Dilerseniz sap kısımlarını sebze soyucunuz ile tıraşlayabilirsiniz. Izgara tavanızı iyice ısıtın ve zeytin yağını tavaya ekleyin. Kuşkonmazların her iki yüzünü de ızgara izi çıkana dek 6-7 dakika pişirin. Tuz ve karabiberle tatlandırın. Dilerseniz parmesan rendesi ve maydanoz yapraklarıyla servis edin. Afiyet olsun.


 
 
  
 BUHARDA KUŞKONMAZ
 
 
 
 
Kuşkonmazları yıkayın ve alt set kısmından en fazla 4 cm kesip atın. Kuşkonmazları buhar tenceresine alıp alttaki suyuna tuz ilavesi yapın ve yaklaşık 15 dakika pişirin. Buharda pişirdiğiniz kuşkonmazları dilerseniz zeytin yağı, limon, ve baharat eşliğinde servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.
 

 
 

 HAŞLANMIŞ KUŞKONMAZ
 
 
 
 
Kuşkonmazları yıkayın ve alt sert kısmından en fazla 4 cm kesip atın. Tencereye tuz ve su ekleyerek kaynatın, kaynayan suya kuşkonmazları ilave edin 4 dakika haşlayın. Haşlanan kuşkonmazları soğuk buzlu suya ilave ederek şoklayın, bu şekilde rengini korumuş olursunuz. Soğuk suda şoklanan kuşkonmazları süzüp servis tabağına alın. Dilerseniz üzerine ince kıyılmış sarımsak, zeytinyağı, limon, limon kabuğu rendesi ve baharat eşliğinde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.
 

 

 
 MANGALDA KUŞKONMAZ
 
 
 
 
Kuşkonmazları yıkayın ve alt sert kısmından en fazla 4 cm kesip atın. Daha sonra mangalınızı yakın. Alevler dindikten sonra köz haline gelen kömürler kullanmaya hazır hale gelince kuşkonmazları mangalın ızgarasına sırayla dizin. Kuşkonmazların bir yüzünün iyice piştiğinden emin olunca diğer yüzünü de çevirip pişirin. Kuşkonmazlar istenilen seviyede piştiğinde dilerseniz kuşkonmazları sıcak haldeyken sarımsak, tereyağı, tuz ve karabiberle hazırlanmış sosa bulayıp, yada yanında dilediğiniz peynir çeşidini mangalda kızartarak etlerin yanında servis yapabilirsiniz.
Afiyet olsun.
 

 
 
 
 FIRINDA KUŞKONMAZ 
 
 

 
Kuşkonmazları yıkayın ve alt sert kısmından en fazla 4 cm kesip atın. Fırını 180 derecede ısıtın ve fırın tepsinize yağlı kağıt yerleştirin. Kuşkonmazları zeytinyağı, karabiber, tuz ve dilediğiniz baharatlarla tatlandırıp fırın tepsisine dizin, dilerseniz üzerine limon dilimleri ekleyin. Fırın ayarınızı 250 derece yükseltip 15 dakika pişirin. Afiyet olsun.
 

 
 
 
 
 
 
 

 
IdeaSoft® | Akıllı E-Ticaret paketleri ile hazırlanmıştır.